Τετάρτη 13 Οκτωβρίου 2010

Live: Α.Γ.Σ. Καστοριάς- Άρης Λόφων 3-0 Τελικό

Ενημέρωση: 16.15

Δυναμικά και αποφασιστικά μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές της Καστοριάς, η οποία προηγείται στο σκορ με 1-0 από το 4' με πλασέ του Γιώργου Τσαμτσάκη!

Ενημέρωση: 16.35

Παραμένει μπροστά στο σκορ η γηπεδούχος ομάδα, έχοντας φτάσει απειλητικά ουκ ολίγες φορές στην εστία του αντίπαλου τερματοφύλακα. Να σημειωθεί πως ακυρώθηκε για την Καστοριά καθαρό γκολ του Χρήστου Παναγιωτίδη.

Ενημέρωση: 17.30

Αμετάβλητο το σκορ της αναμέτρησης, καθώς η Καστοριά προηγείται με το εύθραστο 1-0 σπαταλώντας σωρεία ευκαιριών.

Ενημέρωση: 17.45

Πέντε λεπτά πριν το τέλος η Καστοριά διατηρεί το υπερ της προβάδισμα με 1-0 από το 4'. Μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους το τετ α τετ του Παπαδόπουλου στο 80' και το σουτ του Τσαμτσάκη στο 83'.

Ενημέρωση 17.50

Τις όποιες δυσοίωνες σκέψεις εξαιτίας του εύθραυστου 1-0 απομάκρυνε ο Γιώργος Τσαμτσάκης ο οποίος σημείωσε και το δεύτερο τέρμα της Καστοριάς έπειτα από χτύπημα φάουλ του Πέτρου Τσούκλη

Ενημέρωση 17.52

''Τρίτωσε'' το καλό για την γηπεδούχο ομάδα, με τον νεοεισελθέντα Βασίλη Ντίσιο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από κόρνερ του Πέτρου Τσούκλη στο 90'!

Ενημέρωση : 17.55

Τελικό αποτέλεσμα: 3-0

Τα εύκολα δύσκολα έκανε τελικά ο Α.Γ.Σ. Καστοριάς επικρατώντας στα τελευταία λεπτά με 3-0 επί του σκληροτράχηλου και μαχητικότατου Άρη Λόφων. Αξίζει , πάντως, να σημειωθεί πως η ανωτερότητα και η υπεροχή της Καστοριάς ήταν ευδιάκριτη και αδιαφιλονίκητη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ενώ ο δείκτης του σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμα πιο μεγάλος αν υπήρχε μεγαλύτερη προσοχή στην τελική προσπάθεια.Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Τσαμτσάκης, ο οποίος σημείωσε και τα δύο τέρματα της ομάδας!